پورتال سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان ستاد
کدمطلب: Jl3NgcgD      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۸:۴۰:۳۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۵۲
چهلمین مرکز مشاوره خانواده استان خراسان رضوی افتتاح شد

با حضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان

با حضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان دویست و نودو ششمین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده در مشهد افتتاح شد

باحضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش

چهلمین مرکز مشاوره خانواده استان خراسان رضوی افتتاح شد

 

مديركل انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش وپرورش در حاشیه مراسم افتتاح چهلمین مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در مشهد اظهار داشت : یکی از ارکان اصلی مدارس اولیاء دانش آموزان هستند که اگر موردغفلت قرار گیرند فرآیند تعلیم و تربیت به خوبی پیش نخواهد رفت و بر همین اساس باید به همه ارکان مدرسه به ویژه اولیاء توجه ویژه ای داشته باشیم.
گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، نورعلی عباسپور بااشاره به تغییر ساختار انجمن اولیا و مربیان در کشور گفت : از سال 94 ساختار جدیدی با مصوبه شورای عالی اداری در حال پیگیری ست  که در آن انجمن اولیا و مربیان به عنوان یک تشکل غیردولتی پیش بینی شده است.

وی گفت : یکی از ارکان اصلی مدارس اولیاء دانش آموزان هستند که اگر موردغفلت قرار گیرند فرآیند تعلیم و تربیت به خوبی پیش نخواهد رفت و بر همین اساس باید به همه ارکان مدرسه به ویژه اولیاء توجه ویژه ای داشته باشیم و بر همین اساس نیز باید شرایطی ایجاد شود تا مدیران و معلمان مدارس و اولیاء به درک مشترکی از فرآیندها و نیازهای تعلیم و تربیت برسند تا در نهایت شاهد رشد مدارس در همه ابعاد باشیم.

عباسپور تعلیم و تربیت را فرآیند پیچیده ای دانست که هم اولیاء و هم مدیران و معلمان در مدارس در این زمینه باید مهارت آموزی مداوم داشته باشند تا به یک فهم مشترک از برنامه های مهم برسند.

وی تاکید کرد : یکی از اصلی ترین فعالیت های انجمن اولیا و مربیان همسوکردن و هم افزایی و تکمیل کار خانواده و مدرسه دانست و اظهار داشت : کیفیت بخشی به ارتباط مدرسه و خانواده برای ارتقاء سطح فعالیت های نظام تعلیم و تربیت در تمامی سطوح از مهمترین کارکردهای انجمن های اولیا و مربیان است .

عباسپور به فعالیت بیش از هفت هزار مدرس خانواده در مدارس کشور اشاره کرد و گفت : امسال هم 1200 مدرس خانواده برای فعالیت در مدارس جذب می شوند تا با همکاری 296 مرکز مشاوره ای آموزش و پرورش در سطح کشور که بیشترین آن ها در خراسان رضوی بوده و مراکز مورداعتماد مردم هستند شاهد رشد و ارتقا فعالیت های این بخش باشیم .

گفتنی ست در حاشیه مراسم امروز چهلمین مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش استان خراسان رضوی افتتاح شد تا این استان بالاترین تعداد مراکز از این دست را در کشور در اختیار داشته باشد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه