پورتال سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان ستاد
کدمطلب: D9TGkPgq      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۱:۲۶:۱۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۲۷
استاندر سیستان و بلوچستان

انجمن اولیا و مربیان نقش حائز اهمیتی در دستیابی به بازار قوی و با مهارت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان در شورای آموزش و پرورش استان گفت: دغدغه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی نشان می دهد که نظام آموزشی توأم با امید و انگیزه پیش نرفته است تا محصلان با امید به فردا مهارت کسب کنند و ایفای نقش داشته باشد

 به گزارش روابط عمومی انجمن مرکزی اولیا و مربیان و به نقل از ایسنا ، علی اوسط هاشمی افزود: روش های سنتی در تدریس با نیازهای جامعه امروز همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه چرا باید آخرین انتخاب دانش آموزان رشته های فنی و مهارت آموزی باشد، بازنگری جدی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را مهم ارزیابی کرد و گفت: برای دستیابی به بازار قوی با مهارت که هر انسان خود تولید کننده باشد نقش انجمن اولیا و مربیان بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان اعلام کرد: به جهش مورد انتظار در آموزش و پرورش که نشان دهنده رویکرد دولت در این بخش است ، دست یافتیم.

هاشمی تاکید کرد: در ثبت نام های جدید دانش آموزان با ایجاد تغییر نگرش ، احساس تحقیر و اجبار دانش آموز در تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای با حذف شرط معدل از کارنامه دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد تا دانش آموز بر اساس علاقه و استعداد درونی تحصیل کند.

استاندار ضمن تاکید بر به روز نمودن تجهیزات و زیرساخت های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز دانش آموزان در زمان حال و آینده افزود: سند راهبردی توسعه ارتقاء مهارت در استان باید تدوین شود . وی با بیان اینکه هنوز پیوند پایداری بین بازار ، صنعت ، مدرسه و دانشگاه شکل نگرفته است اظهار داشت: هر مدرسه باید به کانون مهارت آموزی تبدیل شود و از طریق مدرسه محوری به اشتغال و توسعه پایدار همراه با دانش نائل گردیم که در این رابطه مدرسه باید میل مهارت آموزی را در دانش آموزان ایجاد کند .

استاندار با بیان اینکه 51.5 درصد جمعیت روستایی استان کار را برای آموزش و پرورش دشوار کرده است افزود: با نگاه مثبت دولت تدبیر و امید در جذب مناسب اعتبارات و کاهش آمار عدم ماندگاری و بازماندگان از تحصیل اقدامات خوبی صورت گرفته است .

هاشمی برقراری توازن منطقه ای و عدالت آموزشی را یک تکلیف و ضرورت خواند که از نگاه ملی به استانی بطور جد در حال پیگیری است و این مهم در میان شهرستان ها نیز دنبال شود.

وی ضرورت تحقق تقویت رویکرد مهارتی و ایجاد بازار اشتغال قوی برای آینده استان را در گروی اختصاص ردیف ویژه اعتباری برای تجهیز دبیرستانهای کارو دانش  عنوان کرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم در مهرماه سال جاری ، 19 دبیرستان در 19 شهرستان به دبیرستان کار و دانش تغییر کاربری دهد که در صورت تحقق، تولید با دانش و امید به فردا رقم خواهد خورد .

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: معلمان با درایت و هوشمندی از پیامبر اسلام به عنوان بزرگ الگوی بشریت برای بودن بر رسالت معلمی همانگونه که جامعه انتظار دارد ، تأسی بجویند .

هاشمی تصریح کرد: معلمان برای ایفای رسالت و ایجاد سرمایه برای کشور در حوزه مسئولیت خویش غواص باشند و راه را بر هرگونه آسیب اجتماعی ببندند تا زمینه برای واقع شدن در طریق عزت و سعادت هموار گردد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه