پورتال سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان ستاد
کدمطلب: tvX9V0t2      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۰:۰۴:۳۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۸۲۲

تشکيل 8 کارگروه براي فعاليت هاي انجمن اوليا و مربيان

مدیر کل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا از تشکيل 8 کارگروه براي فعاليت هاي انجمن اوليا و مربيان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا و به نقل از شهرتهران، نورعلي عباسپور در پنجمين نشست علمي و تخصصي روساي انجمن هاي مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران  كه در تالار فرهنگ برگزار شد، مهمترين سرمايه گذاري را سرمايه گذاري بر روي نيروي انساني دانست و اظهاركرد: در جايي که منابع انساني و جمعيت دانا و فرهيخته فعاليت مي کنند مشکلات کمتري را شاهد خواهيم بود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا با اشاره به اين كه 3 تا 5 نفر از اعضاي انجمن اوليا و مربيان عضو شوراي آموزش و پرورش هستند، افزود: از آنجا که انجمن اوليا و مربيان با مسايل تربيتي در سطح گسترده مرتبط مي باشد، کار از دشواري خاصي برخورداراست.

وي با اشاره به اينکه آموزش، دانش آموزان تنها بر عهده مدرسه نيست، تصريح كرد: خانواده ها و اولياي دانش آموزان در نظام آموزشي، نقش بسيار موثري دارند.

عباسپور با تاکيد بر اينکه در نظام تعليم و تربيت، نگاه به موضوع مشارکت بايد تغييرکند، افزود: انجمن هاي اوليا و مربيان با هم افزايي و تعامل مي مي توانند در کنار مسئولين مدرسه باشند و مديران از توانمندي هاي آنها در اداره امور مدرسه استفاده كنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا افزود: بنابراين مديران مدارس بايد يک مهارت و توانايي در جهت مشارکت دهي اولياي دانش آموزان در امور آموزشي و پرورشي داشته باشند.

وي با تاكيد بر اين كه بايد درک مشترکي از جايگاه و نقش اولياي مدارس داشته باشيم، بيان كرد: مشارکت زماني رخ مي دهد که اولياي دانش آموزان احساس تاثيرگذاري در فرايندهاي آموزشي و پرورشي در مدرسه داشته باشند.

وي ادامه داد: بايد انتظارات اوليا از فرايند تربيتي مدارس در سطح بالاي آموزشي و پرورشي باشد، افزود:  نقش اولياي دانش آموزان نبايد در مراقبت، منحصر شود.

عباسپور خاطرنشان كرد: در سياست هاي کلي نظام و اسناد بالادستي، انجمن اوليا و مربيان به عنوان يک رکن ديده شده است و طبق مصوبه شوراي عالي اموراداري نهاد رباست جمهوري اين جايگاه تقويت شده است.

مدیرکل دفتر انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اينکه ما بدنبال مطالبات حقوقي و جايگاه اصلي مشارکت دهي اوليا در سطح مدارس هستيم افزود: با بازنگري در دستورالعمل ها بدنبال تحقق مطالبات به حق اولياي دانش آموزان در مدارس هستيم .

وي از تشکيل 8 کارگروه براي فعاليت هاي انجمن اوليا و مربيان خبرداد و گفت: اين کارگروه ها از ساماندهي حمل و نقل دانش آموزان شروع مي شود و تا موضوع استفاده از رسانه ها ادامه مي يابد و سعي خواهيم كرد از افراد خبره و اجرايي در اين کارگروه ها بهره ببريم.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه